فروش ویژه کاغذ دیواری ایتالیایی تا 50% تخفیف همین حالا سفارش دهید

نگهداری از کاغذ دیواری و نحوه انجام آن

نگهداری از کاغذ دیواری و نحوه انجام آن     زمانی که قصد تغییر دادن دکوراسیون منزل خودتان را دارید و می‌خواهید از فضای خانه از حالت بی روح بودن و تک رنگ بودن دربیاید یکی از گزینه‌های پیش روی شما کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری با طرح‌ها و رنگ‌هایی متنوعی که دارد کار را برای شما… ادامه خواندن نگهداری از کاغذ دیواری و نحوه انجام آن

نگهداری از کاغذ دیواری و نحوه انجام آن

نگهداری از کاغذ دیواری و نحوه انجام آن

نگهداری از کاغذ دیواری

 

 

زمانی که قصد تغییر دادن دکوراسیون منزل خودتان را دارید و می‌خواهید از فضای خانه از حالت بی روح بودن و تک رنگ بودن دربیاید یکی از گزینه‌های پیش روی شما کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری با طرح‌ها و رنگ‌هایی متنوعی که دارد کار را برای شما آسان کرده است. اما بعد از کاغذ دیواری کردن منزلتان باید بدانید که چگونه می‌توان باعث شد که عمر مفید کاغذ دیواری شما زیاد شود. در اینجا راهنمای نگهداری از کاغذ دیواری را برای شما آورده ایم تا با نحوه نگهداری و تداوم عمر کاغذ دیواری آشنا شوید.

کاغذ دیواری‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام قاعده و نحوه نگهداری متفاوتی دارند. هر کاغذ دیواری یک لایه رویی و یک لایه پشتی دارد که بسته به موادی که در این دو لایه به کار رفته است نحوه نگهداری از آنها نیز متفاوت است. کاغذ دیواری شما از هر جنسی که باشد باید در مکان‌های پر رفت و آمد ماهی یکبار و در محل‌های کم رفت و آمد دو ماه یکبار تمیز شوند و حداقل بر نظافت آنها نظارتی انجام شود.

راهنمای نگهداری از کاغذ دیواری

۱- برای نگهداری از کاغذ دیواری جنس آن را بدانید

قبل از اینکه به فکر نحوه نگهداری کاغذ دیواری باشید، باید جنس کاغذ دیواری خود را بشناسید تا هم بتوانید روش تمیز کردن آن را به بهترین نحو به کار ببرید و هم بدانید که کاغذ دیواری شما نهایتاً چقدر عمر خواهد کرد.

به طور مثال کاغذ دیواری‌های نسل جدید که از جنس وینیل می‌باشند هم قابلیت شست و شوی راحت تری دارند و هم در مقابل عوامل محیطی مقاوم تر نسبت به کاغذ دیواری‌های دیگر می‌باشند.

نگهداری کاغذ دیواری

۲- از مواد شوینده مناسب با کاغذ دیواری خود استفاده کنید

تمامی‌مواد شوینده مناسب تمامی‌کاغذ دیواری‌ها نیستند. به طور مثال بیشتر مواد شوینده قوی می‌توانند به انواع کاغذ دیواری‌ها آسیب جدی وارد کنند.

مواد شوینده همانند مایع ظرفشویی نباید به مقدار زیاد استفاده شود. در صورت استفاده از مایع ظرفشویی باید تا جای ممکن مایع شوینده خود را رقیق کنید.

برای از بین بردن لکه‌های چربی باید از شوینده‌هایی با آنزیم لیپاز و برای از بین بردن لکه‌های پروتئینی باید از شوینده‌هایی با آنزیم پروتئاز استفاده کنید. استفاده از این مواد شوینده به تمیز کردن آسان تر کاغذ دیواری شما کمک شایانی خواهد کرد.

نگهداری کاغذ دیواری1

 

 

استفاده از پارچه‌های نرم یا اسفنج برای تمیز کردن توصیه می‌شود زیرا اگر از مواد زبر همانند پارچه‌های زبر یا اسکاچ استفاده کنید احتمال آسیب رسیدن به کاغذ دیواری بسیار زیاد خواهد بود.

قبل از هر کاری باید مایع شوینده و پارچه مورد استفاده را در محلی از کاغذ دیواری که دید ندارد مورد آزمایش قرار دهید و در صورتی که آسیبی به کاغذ دیواری نرسید مکان‌های دیگر را تمیز کنید.

۳- کاغذدیواری را در محل‌هایی مرطوب نصب نکنید

بیشتر کاغذ دیواری‌ها حتی آنهایی که مقاوم در برابر رطوبت هستند بهتر است در مکان‌های مرطوب همانند سرویس‌های بهداشتی و حمام نصب نشوند. کاغذ دیواری‌ها در برابر رطوبت زیاد، مقاومت بالایی ندارند و تمامی‌آنها حتی آنهایی که مناسب برای استفاده در جاهای مرطوب هستند عمر مفید کمی‌خواهند داشت.

بنابراین توصیه می‌گردد کاغذ دیواری‌ها را در محل‌هایی نصب کنید که رطوبت کمی‌دارند.

۴- گرفتن گرد و غبار کمک به نگهداری از کاغذ دیواری

باید بدانید که تمیز کردن دوره ای می‌تواند کمک شایانی به تمیز نگهداشتن و افزایش عمر کاغذ دیواری بکند. شما می‌توانید زمان‌هایی که خانه را جاروبرقی می‌کنید در دور کند کاغذ دیواری‌هایی که در محل رفت و آمد یا گرد و غبار قرار دارد را نیز جارو بکشید.

 

 

روش نگهداری کاغذ دیواری

 

 

این کار ساده می‌تواند به تداوم و افزایش عمر کاغذ دیواری شما کمک شایانی بکند.

با این نکات ساده برای نگهداری از کاغذ دیواری ظاهر آنها فوق‌العاده خواهند شد و دوام بیشتری پیدا می‌کنند.

 

 

تاریخ انجام پروژه: 27/10/1398

مدت زمان اجرای پروژه: 3روز

ابزارهای استفاده شده:

  • کاغذ دیواری
  • کفپوش
  • کناف
  • لمینت
  • پارکت

آخرین مقالات

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.